Dzisiejsza data: wtorek, 4 sierpnia 2020 roku  http://www.przedszkole21.leszno.pl/ » Aktualności

W ZWIĄZKU Z ZAGROŻENIEM KORONAWIRUSEM

Szanowni Państwo,

Z uzyskanych w dniu dzisiejszym (11.03.2020r.) informacji wynika, że Premier Mateusz Morawiecki wraz z Ministrem Edukacji Dariuszem Piontkowskim, korzystając z uprawnień, jakie nadała im Ustawa z dnia 7 marca 2020 r. ws. szczególnych rozwiązań związanych z koronawirusem, podjęli decyzję o zawieszeniu zajęć we wszystkich przedszkolach, szkołach, uczelniach wyższych NA TERENIE CAŁEGO KRAJU od dnia 12 marca do 25 marca 2020r.

UWAGA!

W związku z powyższym, w dniach 12 i 13 marca 2020r. Przedszkole będzie pełniło dyżur dla tych dzieci, których Rodzice w tak krótkim czasie nie są w stanie zapewnić opieki w domu.

OD DNIA 16 MARCA DO 25 MARCA 2020R. PRZEDSZKOLE BĘDZIE ZAMKNIĘTE.

Równocześnie informuję, że w związku z nieprzewidzianym zamknięciem przedszkola rodzicom, zarówno ojcom, jak i matkom, przysługuje zwolnienie podobne, jak w przypadku chorego dziecka. Umożliwia to Rozporządzenie Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 15 maja 1996 roku. Dotyczy ono wszystkich objętych ubezpieczeniem chorobowym. Zwolnienie wystawiane jest z konieczności osobistego sprawowania opieki nad dzieckiem w wieku do ukończenia 8 lat. Druk wniosku można pobrać ze strony internetowej ZUS albo w osobiście w ZUS. Można także go wydrukować po wypełnieniu - w formie elektronicznej na profilu PUE ZUS.

mgr Mariola Czarnota